Winnica z Gór Pieprzowych leży na Sandomierskim Szlaku Winiarskim, ciągnącym się przez ponad 70 kilometrów lessowych wzgórz oraz dolin Wyżyny Sandomierskiej, który łączy 9 winnic należących do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy.  Zrzesza ono winiarzy niezwykle dbających o wysoką jakość wina oraz zaplecza enoturystycznego, stawiając na promocję produktu regionalnego o wysokiej randze.

Nasza winnica znajduje się niemalże na samym początku Szlaku i jest jedną z najbliżej położonych, bo zaledwie niecałe 5 km, od miasta Sandomierz. Daje to możliwość szybkiego dotarcia na miejsce, czy to pieszą wędrówką przez rezerwat Gór Pieprzowych, czy podróżując rowerem np. mało uczęszczaną drogą asfaltową wiodącą zaciszną okolicą. Stąd już bardzo łatwo podjąć dalszą podróż przemierzając Sandomierski Szlak Winiarski w celu odwiedzenia kolejnych winiarskich gospodarstw.

Rok Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego obfituje w liczne wydarzenia enoturystyczne w których zawsze uczestniczymy, prezentując nasze wina. Jeśli trficie na któreś z nich, zapewnie się spotkamy!

  • Dni Otwartych Winnic - cyklicznie przez okres wiosny i lata.
  • Piknik Kwitnącej Winorośli - czerwiec.
  • Jarmark Jagielloński - lipiec.
  • Festiwal Biegowy Sandomierskim Szlakiem Winiarskim - wrzesień.
  • Święto Młodego Wina - listopad.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Sandomierskim Szlaku Winiarskim, zapraszamy na stronę: https://www.sandomierskiszlakwiniarski.pl/

Best Website Templates at TemplateMonster.